Невероятната история на отбора на Нигерийската олимпийска мечта

Отборът на Dream беше трениран от холандеца Йоханес Бонфререр и започна финалната си серия с победа с 1: 0 над Унгария и с 2: 0 над Япония, преди първият кръг да завърши със загуба с 1: 0 от предприемчивите бразилци. След това африканците затвориха Мексико, водени от ексцентричния вратар Хорхе Кампос, с 2: 0, за да осигурят чифт невероятни мачове на четвъртфиналите.

Губейки на полуфинал от мощен бразилски отбор, който се похвали с 3: 1 с Бебето, Роналдо и Ривалдо, Нигерия най -накрая се събуди в 78 -ата минута с Виктор Икеба, отбелязващ гол от 20 ярда. С течение на времето вдъхновяващият капитан Нванку Кану зае централната сцена, вкарайки гол в последната минута преди мача, изравнявайки. Само за допълнително време изминаха само три минути, когато Кано пусна победителя в 16-метровия мач и завърши едно от най-големите завръщания в международната футболна история, което според много наблюдатели беше най-големият мач на Олимпиадата.

По -късно екипът на Dream отново направи чудесно завръщане в мач за златен медал срещу Аржентина пред 86 117 зрители на стадион Санфорд в Атина, Джорджия. В края на 90 минути вълнуващ футбол Нигерия победи Аржентина.

Аржентинците спечелиха с 2: 1 с голове на Клаудио Лопес, който се справи добре в третата минута, а Ернан Креспо вкара от дузпа в 50-ата минута на играта. Отборът на Sustainable Dream се завърна силно в играта и изравни в 74 -ата минута, когато нападателят Даниел Амокачи отбеляза решаващия гол. Остава една минута, супер заместителят Емануел Амунеке вкара победния гол и донесе на Нигерия прочутата победа с 3-2.

Това беше важен ден в историята на нигерийския футбол, тъй като международната футболна общност отбеляза рядкото постижение на африканската страна.

Дрийм екип две

С постижението на Dream Team I в Атланта през 1996 г. екипът на Dream беше притиснат от двама да оправдае очакванията за Олимпиадата през 2000 г. в красивия австралийски град Сидни.

В отбора не липсваха качествени играчи, каквито имаха в състава си: Виктор Агали, Якубу Айегбен, Гарба Ловал и Селестин Бабайро, но за съжаление бяха елиминирани на четвъртфиналите. В първия мач екипът на Dream победи Хондурас с 3-3, докато във втория мач победи Австралия с 3-2. Те равенстваха 1: 1 с Италия и започнаха очарователен сблъсък на четвъртфинал с Чили. Това беше мач, който разкри неадекватността на мечтания отбор, тъй като те бяха унизени с 4-1 от чилийската страна.

Екипът на Nigerian Dream никога няма да има три мечти завинаги

Мечтата умира през 2004 г., когато нигерийският олимпийски футболен отбор, известен тогава като Dream Team, не успява да достигне трите африкански квалификации. Тунис отиде в Атина през 2004 г. за сметка на отбора на Nigerian Dream с скандалното поражение на Нигерия с 2: 0 в последния мач в групата на Нигерия в Тунис. Отборът, който също представи страната на 8-те африкански игри в Нигерия, се бори на финала по футбол, като загуби само от Камерун с 2: 0 на ултрамодерния национален стадион Абуджа.

Dream Team Прераждането на олимпийския отбор на Четири-Нигерия

Мечтата се възобнови през 2008 г., когато отбор от няколко талантливи под-играчи, спечелили сребърни медали на Световното първенство за младежи през 2005 г. в Холандия, нахлу в Пекин за олимпийския футболен турнир. Треньорът Самсон Сиазия, един от най -добрите младежки треньори в Нигерия, ги доведе на Олимпиадата. Заедно с тежка категория като Холандия, Япония и САЩ в група В, четвъртият отбор мечта започна олимпийската футболна кампания с безрезултатно равенство 0: 0 с Холандия, преди да отстъпи и да изгради морал и да повиши Япония до 2: 1 победа. Те потвърдиха преднината си в групата с още една победа с 2: 1 над САЩ. Треньорът на защитника на Кот д’Ивоар Самсон Сиазия загуби, след като загуби с 2: 0.

Най-доброто представяне на четвъртия мечтан отбор в полуфиналната двойка беше записано, когато те се разбунтуваха срещу нещастната белгийска страна, която отчаяно се опитваше да сдържи бушуващите нигерийци. Конфронтацията завърши с победа за Нигерия с 4: 1 и леглото отново се появи за обструктивен мач между Нигерия и Аржентина. Това беше повторение на Световното първенство до 20 години в Холандия през 2005 г., тъй като главните действащи лица все още бяха от двете страни. Отмъщението беше това, което пееха нигерийците, а те унищожиха Лионел Меси за втори път от 1996 г. насам, за да спечелят олимпийското футболно злато. Това беше близък сблъсък, който бе решен от единствения гол, отбелязан в 58 -ата минута. Пиеса на аржентинския Ангел Ди Мария. Четвъртият отбор мечта отново трябваше да играе втори мач срещу опитния отбор на Аржентина, тъй като загуби епичния мач с 1: 0.